// publikacija...

Aktualijos

Blokuojami Spaudos rūmai

Nuotraukos

AB „Spauda“ generaliniam direktoriui Romui Bubneliui

AB „Spauda“ valdybos pirmininkui ir ABF „Viti
generaliniam direktoriui Konradui Juzeliūnui

kopijos:
Lietuvos Respublikos Seimo antikorupcijos komisijai

Lietuvos Respublikos Generalinei prokuratūrai

Vilniaus apskrities viršininko administracijai
Vilniaus miesto savivaldybei

PAREIŠKIMAS
2008 m. lapkričio 6 d.
Dėl prieigų blokavimo prie Spaudos rūmų

Dar kartą kreipiamės į Jus dėl privažiavimo prie Spaudos rūmų ir automobiliams būtinų stovėjimo vietų.

Šiuo metu Vilniaus m. I apylinkės teisme nagrinėjama civilinė byla dėl 2001-11-08 Vilniaus m. valdybos sprendimo Nr.2213V bei dėl Vilniaus apskrities viršininko 2002-08-29 įsakymo Nr.3422-01 panaikinimo, kuriuo buvo pažeistos Spaudos rūmų patalpų savininkų teisės.
Lietuvos Respublikos Aukščiausiasis Teismas 2008 m. kovo 18 d. nutartyje, gražinęs bylą nagrinėti iš naujo, jau pripažino, kad nagrinėjamas ginčas yra susijęs su valstybinės žemės naudojimo ir teisės nuomoti valstybinę žemę ne aukciono būdu klausimais, kad šis santykių tvarkymas yra svarbus viešasis interesas, kad pirmosios instancijos teismai neatskleidė bylos esmės, kad šiam pažeidimui ištaisyti būtina tirti papildomas aplinkybes ir rinkti įrodymus.

Taigi, tikimės, kad anksčiau ar vėliau valstybės turto švaistymu susidomės Lietuvos Respublikos generalinė prokuratūra.

Kol vyksta bylos nagrinėjimas šalys privalėtų susilaikyti nuo veiksmų, kurie didina konfrontaciją, neleidžia taikiu būdu išspręsti šio ginčo.

Tačiau Jūsų nurodymu nesenai buvo užtverti privažiavimai į automobilių stovėjimo aikšteles Spaudos rūmų teritorijoje. Tai akivaizdi savivalė, primenanti Sausio 13-osios laikus, kai užtvėrę visas Spaudos rūmų prieigas, juos okupavo sovietiniai desantininkai (nuotraukos pridedamos).

Atkreipiame dėmesį, kad Spaudos rūmai yra ne tik čia esančių žiniasklaidos bei kitų patalpų savininkų, bet ir visos Lietuvos nacionalinis turtas bei mūsų istorijos paveldas, todėl demonstruojama panieka čia veikiančioms radijo, televizijos stotims ir laikračių redakcijų darbuotojams, „Keistuolių teatro“ kolektyvui yra tuo pat metu nepagarba mūsų nesenos istorijos pareičiai ir žmonėms, kurie kovojo, kad atgautų Spaudos rūmus kaip simbolinę žodžio laisvę iš juos okupavusių sovietų desantininkų.

Kaip žinia, tuo metu Spaudos rūmuose nebuvo nei ABF „Viti“, nei kitų sovietinės nomenklatūros komersantų, kurie slėpėsi už žmonių, sunkiausiu Lietuvai laikmečiu sąžiningai atlikusių savo pilietinę pareigą. Šiandien ši kompartijos nomenklatūra neužleidžia buvusių LKP CK pastatų, blokuoja Spaudos rūmų šildymą, pastato liftus, nutraukia vandens tiekimą, siekia užvaldyti ir uždaryti rūmus, neleisdama privažiuoti, kliudydama statyti automobilius ar kaip nors kitaip ribodama čia veikiančių redakcijų ir žurnalistų teises.

Todėl reikalaujame nedelsiant pašalinti nuo automobilių stvėjimo aikštelių gelžbetonio blokus, primenančius Lietuvos Respublikos Seimo rūmų prieigų apsaugą Sausio 13-ąją nuo sovietinių kareivių šturmo.

Nedarykite gėdos Lietuvai ir Sausio 13-osios kovotojų atminimui.

Žiniasklaidos atstovai:
Radijo stotis „M-1“

„Radiocentras“

„Baltijos televizija“

„Znad Wilii“

„Radijas kelyje“

Leidinių redakcijos:
„Savaitės ekspresas“

„Savaitė“

„Naujoji Ieva“

„Mūsų gairės“

„Margi raštai“

„Politika“

„Magazin Wilenski“

„A.Semaškos leidykla“

„Vyzdys“

Diskusija

Komentarų : 3 publikacijai : “Blokuojami Spaudos rūmai”

  1. Bet tai nesamone, mane asmeniskai kiekviena diena “uzstato” teises ir verslo kolegijos studentai aiksteleje prie spaudos rumu… man jau pykt nusibodo… nei tel. nr. palieka, nei ka… klientai skundziasi, kad sunku isvaziuot… jau seniai reiketu leisti statyt masinas tik spaudos rumu darbuotojams ir klientams… o kitus – bausti…!!!

    Komentaro autorius : Nuomininkas | 2008. 12. 13, 13:37
  2. gerai sugalvota, bet neaisku kaip atskirti klienta nuo studento ?

    Komentaro autorius : kitas nuomininkas | 2008. 12. 15, 10:53
  3. Pradziai reiketu pastatyt zenkla draudzianti ivaziuoti i kiema… tad turetume pilna teise kviesti policija… nes tuos studentus as iskart matau… kai isbega is masinos ir i savo vtvk lekia… pvz. sestadieni kada dauguma spaudos rumuose nedirba masinos pastatyti neimanoma, o studentams buna paskaitos sestadieni (neakivaizdininkams)… tad man seniai aisku kas uzima 70% aiksteles…

    Komentaro autorius : Nuomininkas | 2008. 12. 23, 16:54

Rašyti

Remėjai