// publikacija...

Aktualijos

Pradingę pinigai

Vilniaus energija” siekia susigrąžinti skolą už Spaudos rūmų šildymą

www.DELFI.lt

Bendrovė „Vilniaus energija“ kreipėsi į teisėsaugos institucijas su prašymu pradėti ikiteisminį tyrimą dėl UAB „Speisuva“ nusikalstamų veiksmų. Įtariama, kad apgaulingai buhalterinę apskaitą tvarkanti „Speisuva“ neteisėtai pasisavino daugiau kaip 357 tūkst. litų ir šį turtą iššvaistė, rašoma „Vilniaus energijos” pranešime spaudai.

„Vilniaus energijos“ kreipimasis pasiekė sostinės Vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų tyrimo tarnybos ekonominių nusikaltimų tyrimo skyrių.

„Policijos pareigūnų prašome pradėti tyrimą ir padėti „Vilniaus energijai“ susigrąžinti skolą už šilumos energijos tiekimo paslaugas Spaudos rūmų pastatui“, – sakė „Vilniaus energijos“ komercijos direktorius Rimantas Germanas.

Pagal sutartį su šilumą tiekiančia bendrove „Speisuva“ turėjo iš Spaudos rūmų aukštuminio pastato savininkų bendrijos „Spaudos rūmai“ bendraturčių surinkti įmokas už suvartotą šilumos energiją ir pervesti jas „Vilniaus energijai“, rašoma pranešime.

Spaudos rūmų Savininkų bendrijos pateikti dokumentai rodo, kad ši bendrija mokėjo „Speisuvai“ už suvartotą šilumos energiją, tačiau ši, surinkusi įmokas iš bendrijos, nemokėjo „Vilniaus energijai“.

Spaudos rūmuose vėl atsirado vanduo ir šiluma

Rasa Lukaitytė

Pasirodžius publikacijoms žinisklaidoje, šiandien “Spaudos rūmuose” vėl atsirado vanduo ir šiluma. Tuo tarpu Spaudos rūmų bendrasavininkių įkurta bendrija ruošia ieškinį teismui dėl patirtų nuostolių, nes daugelio čia įsikūrusių įmonių darbuotojai pirmadienį negalėjo dirbti ir buvo priversti eiti namo, teigiama Spaudos rūmuose įsikūrusios BTV pranešime spaudai.

Kaip DELFI teigė Spaudos rūmų bendrijos valdybos pirmininkas, šeštadienį “Valstiečių laikraštyje” pasirodžius publikacijai dėl AB „Spaudos“ privatizacijos bei jos savininkų ABF „Viti“ ketinimų valdyti beveik 8 ha žemės sklypą, esantį šalia spaustuvės, Spaudos rūmų pastate dingo vanduo. Spaudos rūmuose Vilniuje dirba daugiau nei tūkstantis žmonių.

„Kadangi tai yra 80 milijonų litų vertės turto ginčas, tai kaip atsakas į šią publikaciją buvo atjungtas šildymas ir vanduo Spaudos rūmams.

Šeštadienį techninės tarnybos manė, kad įvyko avarija, todėl radę užsuktus čiaupus su nuimtomis rankenomis, jie vėl atsuko vandenį.

„Pirmadienį iš ryto vėl buvo užsuktas vanduo, tačiau šįkart radome išmontuotus vandens tiekimo vamzdžius, kad nebūtų galima tiekti vandenį į pastatą“, – teigė Spaudos rūmų bendrijos valdybos pirmininkas.

Pasak jo, jam teko girdėti, kad neva kažkas yra nesumokėjęs už vandenį ar šildymą. Anot jo, vanduo ir šildymas atjungtas be perspėjimo.

„Pats skambinau į “Vilniaus vandenis” ir klausiau, ar visame Vilniuje galima surasti pastatą, kuriame vienam gyventojui nesumokėjus būtų atjungtas vanduo visam namui? Jie teigia, kad tai neįmanoma“.

Spėjama, jog šildymą ir vandenį Spaudos rūmams atjungė antrinė AB „Spauda“ bendrovė „Speisuva“, kuri iki šiol eksploatavo Spaudos rūmų pastatą kartu su AB „Spauda“ vandentiekiu ir kita santechnine įranga.

Pasak UAB „Speisuva“ direktoriaus Gedimino Imbraso, vanduo Spaudos rūmuose atjungtas už „pakankamai dideles skolas, kad galima būtų atjungti“.

„Gavo jie krūvą pretenzijų ir raštu, ir žodžiu, manau, kad atjungimas yra teisėtas“, – paklaustas, ar buvo išsiųstas perspėjimas, teigė G.Imbrasas.

Anot „Speisuva“ direktoriaus, įsiskolinusi ne viena Spaudos rūmuose veikianti bendrovė, tačiau neatskleidė, kiek yra skolininkų ir koks skolos dydis.

G.Imbrasas teigia, kad vamzdžiai Spaudos rūmuose neišmontuoti.

Valstybinės darbo inspekcijos Vilniaus skyriaus vedėjas Viktoras Teisutis Cininas DELFI sakė, kad inspekcija šiandien arba vėliausiai rytoj ryte siųs inspektorių, kuris ištirs padėtį Spaudos rūmuose, tačiau pabrėžė, kad darbdavio pareiga rūpintis, kad darbuotojams būtų užtikrintos normalios darbo sąlygos.

„Darbuotojams turi būti užtikrintos normalios darbo sąlygos, tam tikra temperatūra, buitinės paslaugos, kurias privalo teikti įmonė, tai numato įstatymas, tačiau priežastis išsiaiškinti galima tik nuvykus į vietą“, – teigia V.T.Cininas.

Spaudos rūmuose veikia per 70 įvairių bendrovių, kuriose dirba daugiau nei tūkstantis darbuotojų.

Šiuo metu Spaudos rūmų kieme pastatytas biotualetas.

Pernai kovą Vilniaus statybos bei prekybos bendrovė “Viti” nusipirko 68,69 proc. privatizuojamos sostinės spaudos bendrovės “Spauda” akcijų.

Šis puslapis atspausdintas iš DELFI interneto vartų.

Adresas http://www.delfi.lt/archive/article.php?id=9210629

Diskusija

Nera komentarų publikacijai : “Pradingę pinigai”

Rašyti

Remėjai